Женкият тим на Лион спечели Шампионската лига

SPORT_LION_VOLFSBURG_CAMPIONSKA_LIGAОтборът на Лион е новият победител в Шампионската лига по футбол за жени. Тази вечер френският тим надви с дузпи Волфсбург в битката за трофея на стадион „Чита де Трикольоре“ в Реджо Емилия, Италия. Това бе повторение на финала от 2013 година, когато шансът бе на страната на „вълците“. Ада Хегерберг откри резултата в полза на Лион още в 12-ата минута. Само две минути преди послединя съдийски сигнал обаче Волфсбург се добра до изравняване с попадение на Александра Поп. Така „вълците“ докараха нещата до продължения, в които не паднаха повече голове и в крайна сметка се стигна и до дузпи. При 11-метровите удари обаче футболистките на Лион показаха по-здрави нерви и с 4:3 точни изстрела триумфираха с купата. Това е трети трофей за Лион в историята на турнира, докато Волфсбург има два. Най-титулованият отбор е ФФС Франкфурт с 4 спечелени купи до момента.