Испания – Южна Корея 6:1

SPORT_ISPANIA_KOREA_6_1По-малко от две седмици преди първия си мач на Евро 2016 шампионът Испания демонстрира атакуващ футбол и разгроми Република Корея с 6:1 в проверка, играна на стадион „Ред Бул Арена“ в Залцбург. В 30-ата минута Давид Силва реализира след забележително изпълнение на пряк-свободен удар, а веднага след това Фабрегас се възползва от грешка на вратаря на съперника. В 38-ата минута Нолито направи 3:0 и окончателно отказа азиатците. Ла Роха заби следващите два гола набързо в началото на второто полувреме, като първо Мората засече точно центриране на Тиаго Алкантара в 50-ата минута, а четири минути след това Белерин заслужи аплодисменти с находчив пробив, завършил с голов пас към Нолито за 5:0. Отборът на Република Корея стигна до почетно попадение в 83-ата минута, когато Сориано отклони топката след удар на Жу Се-Йон. Минута преди края Мората се възползва от нова неубедителна намеса на вратаря и фиксира крайното 6:1.