Валенсия намали серията срещу Реал Мадрид

vlcsnap-2016-06-08-18h00m43s243Валенсия се наложи с 87:86 точки над Реал Мадрид в много завързан трети мач от полуфиналите от испанската баскетболна Лига Ендеса. По този начин серията между двата тима продължава, а Реал води с 2-1 победи. Мач №4 е в четвъртък, когато Реал отново ще има шанс да си осигури място на финал, или Валенсия ще изравни и ще прати всичко в решаващ пети двубой в Мадрид. След много размени на водачеството, и без кош в последните минута и 40 секунди, редовните 40 минути завършиха наравно – 74:74. И двата отбора не изиграха особено съсредоточено последните си атаки, и така оставиха добавените пет минути да решават изхода. В тях Реал отново поведе със седем точки, и не успя задържи аванса си, и след серия от 6-0, Валенсия се върна в мача. При точка преднина за мадридчани, започнаха да се изпълняват наказателни удари, Реал пропусна в две атаки, а Валенсия изравни при 85:85. На терена за Реал се появи Фелипе Рейес, който не успя да отбележи един от своите фаулове, и така 11 секунди преди сирената, авансът на гостите бе само една точка. Тогава дойде мигът на Гийом Вивес, и гардът на Валенсия се превърна в големия герой за своите, като реализира последния си шут, почти с финалната сирена, за да донесе победата с 87:86 на домакините. Валенсия загуби Джон Шурна още в началото на мача, след като той счупи ръката си. Владимир Лучич обаче изигра страхотен двубой, с 18 точки, а по 17 добавиха Ромейн Сато и Фернандо Сан Еметерио. 22 за Реал вкара Руди Фернандес.