Аржентина – Боливия 3:0

SPORT_ARGENTINA_BOLIVIA_3_0Аржентина победи Боливия с лекота с 3:0 с три гола до почивката и си осигури четвъртфинал срещу Венецуела на Копа Америка. В 13-ата минута Ерик Ламела стреля от пряк свободен удар и след рикошет в стената топката спря в левия ъгъл на безпомощния вратар Карлос Лампе. Само две минути по-късно Игуаин игра с глава на втора греда, вратарят изби, но точно на крака на Лавеци, който от непосредствена близост покачи на 2:0. Аржентина продължи да доминира и в 32-ата минута Лавеци използва блокиран удар, за да си поведе в наказателното поле, центрира ниско и централният защитник на Индепендиенте Виктор Куеста протегна крак и засече за 3:0 с първия си гол за националния тим в своя дебют. Четвъртфиналът с Венецуела е в 02:00 часа сутринта в неделя.