Лудогорец – Младост 2:0

SPORT_LUDOGOREC_MLADOST_2_0Лудогорец започна без проблеми участието си в квалификациите на турнира Шампионска лига. На стадион „Лудогорец арена“, българският шампион победи Младост (Подгорица) с 2:0 и така гледа спокойно към реванша в Черна гора след седмица. От началото до края на срещата Лудогорец властваха на терена. Още от първите минути се видя какви са нагласите и на двата отбора, като домакините постоянно атакуваха, докато гостите се отбраняваха дълбоко в собствената си половина. Резултатът дойде още в 13-та минута, когато Джони Лукоки бе съборен в наказателното поле докато влизаше на скорост. Отсъдената дузпа бе реализирана хладнокръвно от Козмин Моци, който прати топката в средата на вратата.  След откриването на резултата, атаките на Лудогорец не спираха. В 26-та минута Натанел проби мощно по левия фланг, центрира към Кишеда, който стреля с глава. Ударът бе избит от вратаря, но нахлуващият отдясно Лукоки прати топката в мрежата за 2:0. Второто полувреме премина в по-ниско темпо от страна на Лудогорец, като Младост дори си позволи на няколко пъти да погледне към вратата на зелените. Все пак отлични възможности за нов гол се откриха пред Кафу, Лукоки и Вандерсон, но те не успяха да ги реализират. Особено фрапиращ бе пропускът на Лукоки в 84-та минута, когато получи топката на метър от вратата, но вместо да отбележи спокойно, той я изпрати с мощен шут далече над целта. Така Лудогорец взе комфортен аванс преди реванша в Подгорица идната седмица, където не би трябвало да срещнат трудности ако играта на двата отбора днес се повтори.