Барселона – Сампдория 3 : 2

Барселона – Сампдория   3 : 2

vlcsnap-2016-08-11-17h17m17s26Барселона победи с 3:2 Сампдория в традиционния мач за трофея „Жоан Гампер”. Турнирът се организира ежегодно от Барселона в чест на основателя на клуба. Тази година Барса реши да отправи покана към Сампдория – отборът, срещу който спечели първата си купа на европейските шампиони през 1992 година. Феновете на „ Камп Ноу” видяха в игра и новите попълнения привлечени това лято. Люка Дин започна като титуляр, а Денис Суарес, Самюел Юмтити и Андре Гомеш се появиха на терена в 60-тата минута. Луис Суарес откри резултата в 16-ата минута с глава след атрактивно подаване на Меси. Само пет минути по-късно аржентинецът беше изведен в наказателното поле от Иван Ракитич, технично преодоля стража на Сампдория Емилиано Вивиано и покачи на 2:0. Гостите върнаха едно попадение чрез Лиус Муриел в 23-тата минута. Нападателят се възползва от пас на Фабио Куалярела. В 34-та минута Меси изправи на крака трибуните с ефектно изпълнение от фаул. През второто полувреме играта се накъса заради многото смени, а новото попълнение Анте Будимир, вкара втори гол за Сампдория в 77-ата минута.