Тежко поражение за Николай Байряков

vlcsnap-2016-08-15-18h39m42s135Българският борец Николай Байряков загуби на четвъртфиналите на олимпийския турнир в категория до 85 кг. Той беше разгромен за по-малко от една част от украинеца Жан Беленюк с 1:10 и технически туш. Мачът започна равностойно и в момента, в който българинът тръгна да атакува, беше хванат на контра от тъмнокожия украинец, който го пренесе два пъти и поведе с 4:0 в 1:34 минута от мача. Българинът видя, че няма какво да губи и продължи да атакува сериозно, но атаките му се превръщаха в опции за Беленюк. Той отново го контрира с хубава хватка и го пренесе, за да дръпне с 8:0. В тази ситуация една точка получи и българинът. В крайна сметка по-малко от 150 секунди от началото на мача украинецът победи с технически туш и е на полуфинал. Трябва да се отбележи, че Беленюк е европейски и световен шампион и е големият фаворит в категорията. Сега надеждите на Байряков са сегашният му опонент да стигне до финал и да го издърпа до репешажите за бронза. Ако това се случи, той ще се бори отново след 22:00 часа тази вечер.