Елис Гури отпадна от олимпийския турнир по борба класически стил

vlcsnap-2016-08-16-18h47m12s19Елис Гури отпадна от олимпийския турнир по борба класически стил. В категория до 98 килограма нашият представител загуби от шведа Фредрик Хьон с технически туш във втората част на схватката. След като през първата половина двамата не записаха актив, след почивката нашенецът бе поставен в партер и скандинавецът се възползва да му направи осем точки. Сега Елис се надява Хьон да стигне до финала, за да бъде изтеглен на репешажите в борба за бронзов медал. Преди това Гури се класира за четвъртфиналите след трудна победа над грузинеца Ревази Надарейшвили с 3:2 точки. Българинът спечели две точки при партер на съперника, а след като щабът на противника му поиска видео протест, който не бе успешен, на Гури бе присъдена нова точка. През втората част Надарейшвили взе две точки за пасивност на нашия състезател, но в крайна сметка Елис успя да запази преднината си до края на схватката. В първия си двубой днес Гури разби за малко повече от минута и половина алжиреца Хамза Халуи, след като го победи с технически туш, натрупвайки осем безответни точки.