Григор не даде сет на Вавринка и се класира за чевтъртфинал

grigor dimitrovГригор Димитров се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Синсинати след чудесен успех над номер 4 в света и номер 2 в схемата на турнира Стан Вавринка в два сета – 6-4, 6-4. И в двата сета първата ракета на България направи по един пробив в най-важния момент и постигна четвърта победа над Вавринка в кариерата си. Вавринка не беше убедителен в предния кръг срещу Доналдсън, но сега започна по-добре на свой сервис. В първите седем гейма нямаше точка за пробив и Вавринка водеше с 4-3. В осмия гейм Григор направи втората си двойна грешка и му се наложи да спасява точка за пробив, като неточни бекхенди на швейцареца му позволиха да изравни за 4-4. В следващия гейм Вавринка излезе прибързано на мрежата при 40:30 и Димитров стигна до точка за пробив, не я използва, но се добра до втора и Вавринка сбърка – пробив за Гришо и 5-4 за него. Тук нервите на номер 4 в света не издържаха и той строши ракетата си с удар в корта. Хасковлията сервираше за сета, изпусна аванс от 40:15, но след 40:40 се събра и затвори частта с 6-4. Втората част се разви горе-долу по същия начин. Ретурите и на двамата не вървяха и сервиращият лесно печелеше подаването си до 3-3. В седмия гейм концентрацията на Вавринка се изпари и Григор го проби за 4-3. Григор не бе затруднен от много неточния си съперник и спечели следващите си две подавания, за да затвори мача с второ 6-4. На четвъртфиналите Григор ще срещне Стив Джонсън.