Реймс шокира ПСЖ насред Париж

PSGПари Сен Жермен победи Метц в среща от втория кръг на първенството. Тимът на треньора Унай Емери се поздрави след 3:0. Парижани достигнаха до успеха с голове през втората част. Резултатър бе открит от Лукас Моура в 52-ата минута. Той получи пас от десния бек Серж Орие и със силен изстрел не остави шансове на Дидийон. В 66-ата минута ПСЖ удвои резултата след гол на Лейвин Курзава. Бранителят на парижани бе точен след удар с глава след ъглов удар. В добавеното време в края на мача Марко Верати оформи крайното 3:0. Италиянският полузащитник стреля силно, а левият бранител на Метц Жонатан Ривиерез се опита да изчисти топката, но за негово съжаление кълбото се озова в собствената му врата. ПСЖ е втори след изиграването на втория кръг във Франция с равни точки с първия Лион