Реал Сосиедад – Реал Мадрид 0 : 3

Real Madrid vs Real Sociedad Highlights 2016 videoРеал (Мадрид) победи с 3:0 Реал (Сосиедад) при визитата си на  „Аноета” в първия им шампионатен мач за сезона. Реал не чакаха дълго, за да открият головата си сметка за новия сезон. Още в първата си атака във втората минута вече водеха с 1:0 след попадение на Гарет Бейл с глава. По- късно Сосиедад се опитаха да окажат съпротива, след като в 17-та минута Микел Оярзабал стреля по посока на Кико Касия, но стражът на „белите” спаси. Тони Кроос и Марсело отговориха в 20-та минута, но и техните удари не бяха достатъчно точни. В 40-та минута, все пак, Марко Асенио удвои преднината на Реал преди почивката. Втората част започна отново при превъзходство на гостите. В 55-та минута Тони Кроос разтресе напречния стълб на вратата на Сосиедад, след като преодоля вратаря на Сосиедад и прати топката в опразнената врата. Така футболистите на Зинедин Зидан започнаха по най – добрия начин новия сезон в Испания, след като вчера Барселона също не изненада и взе трите точки от Бетис.