Славия – Левски 0 : 4

LEVSKIЛевски записа втори пореден успех в елитното ни първенство. Възходът на „сините” продължи и в столичното дерби срещу Славия, като домакините бяха разбити с 4:0 насред националния стадион. Антонио Аниете откри резултатът в 20-тата минута след прострелен пас на Бабатунде Адениджи. Славия не успя да отговори адекватно, като срещаше здрава защита и получи втори гол в 41-ата минута, когато подаване в половината на Левски бе избито от Сашо Александров. Топката попадна Адениджи, който сред разредената „бяла” защита напредна и бързо прати топката в левия ъгъл на Георги Петков за втория си гол този сезон. Третото попадение „сините” вече беше плод на колективни действия и много красиво. Георги Костадинов отбеляза първия си гол за сезонас елегантен удар, след като бе изведен от Аниете и излъга Георги Пашов в пеналтерията. Божидар Краев също се разписа, като отново защитата на Славия бе разредена. Този път Венци Христов асистира. Така, Левски записа най – убедителната си победа над Славия от 28 октомври 2005г., когато резултатът бе 5 : 0. В следващия кръг Левски приема Верея, а Славия гостува на Монтана.