Апоел Беер Шева – Селтик 2 : 0

Апоел Беер Шева – Селтик  2 : 0

celticОтборът на Селтик за малко да се провали с гръм и трясък в реваша с Апоел Беер Шева от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Шотландският шампион имаше преднина от 5:2 след първия двубой в Шотландия, но в Израел загуби с 0:2 и до последно трепери за мястото си сред най-големите клубове в Европа. Домакините пък могат много да съжаляват, че не отстраниха „детелините“, тъй като пропуснаха и дузпа. Още в 15-ата минута Апоел получи 11-метров удар, но Маран Ради не успя да отбележи. В 21-ата минута все пак Бен Сахар откри резултата за домакините, а в 48-ата минута Овидиу Хобан удвои преднината на своя тим, който се върна в играта. Тимът от Беер Шева се нуждаеше само от още един гол, за да си гарантира продължаване напред, но не успя да го постигне, макар да имаше своите шансове. В крайна сметка Селтик оцеля и се класира за груповата фаза на най-силния клубен турнир в Европа, докато Апоел отпада и ще играе в Лига Европа.