Рома – Порто 0 : 3

ромаОтборът на Порто ще играе в групите на Шампионската лига за сметка на Рома. „Драконите“ препречиха пътя на „вълците“ към мечтаните групи, след като ги победиха с класическото 3:0 насред „Олимпико“ в реванша от плейофа между двата тима. В първата среща съперниците не се победиха и завършиха при резултат 1:1, но вчерашният успех бе достатъчен за португалците да продължат напред. Точни за гостите бяха Фелипе в 8-ата, Лаюн в 73-ата и Корона в 75-ата минута на мача. Италианците пък не си помогнаха много, като завършиха срещата с 9 души след червени картони на Даниеле Де Роси в 39-ата и Емерсон Палмиери в 50-ата минута. Така Порто ще играе в груповата фаза на турнира и вече чака жребия в четвъртък, докато Рома ще трябва да се утеши с участие в групите на Лига Европа.