АПОЕЛ – Копенхаген 1 : 1

АПОЕЛ – Копенхаген   1 : 1

APOEL-Nicosia-vs-FC-Copenhagen-Champions-League-Match-Preview-and-Prediction-24-August-2016Гол след вратарски кошмар в 86-ата минута попари надеждите на Живко Миланов да участва отново в групите на Шампионска лига 10 години след подвизите с Левски. Неговият АПОЕЛ водеше минимално до 86-ата минута на реванша с датския шампион Копенхаген, който успя да изравни с гол на чужд терен и влезе в групите на най-престижния турнир с общ резултат 2:1. Голямото надлъгване в Никозия премина с участието на Живко Миланов на традиционния за него пост на десен защитник през цялото време. АПОЕЛ дебнеше своя шанс и го дочака в 69-ат минута. Нуно Мораиш пусна хубаво в коридор за Пиерос Сотириу, който се освободи от защитник и отдясно успя да стреля през краката на вратаря за 1:0. Така общият резултат стана равен. Сянката на продълженията вече надвисваше над мача, но не така мислеше парагвайският нападател Федерико Сантандер. В 86-ата минута той сломи надеждите на Живко Миланов и публиката в Кипър и матира вратаря Ватерман с мощен удар на близката греда вляво. Голът изцяо ще лежи на съвестта на вратаря, който допусна гола от минимален ъгъл и въобще не очакваше изстрела. Копенхаген ще е в четвърта урна на жребия за групите на Шампионска лига в четвъртък, а Живко Миланов ще играе в групите на Лига Европа.