Борусия Мьонхенгладбах – Йънг Бойс 6 : 1

Борусия Мьонхенгладбах – Йънг Бойс   6 : 1

GLADBAHНемският Борусия Мьонхенгладбах победи с категоричното 6:1 швейцарския Йънг Бойс в мач реванш от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига. Общият резултат от двата мача е 9:2 в полза на германците. Рафаел и Торган Азар впечатлиха с по три гола, с които „жребчетата“ елиминираха категорично своя съперник. На „Борусия Парк“ имат повод за радост и заради факта, че на жребия отборът ще бъде в трета урна, тъй като по същото време Ростов се справи с Аякс и ще прави компания на Лудогорец в купата с най-нископоставените. Успехът е и за германския футбол като цяло, тъй като Бундеслигата отново ще бъде представена от четири тима в ШЛ – Байерн (Мюнхен), Борусия (Дортмунд), Байер (Леверкузен) и Гладбах. Всеки един от тях е потенциален съперник на българския представител. Още в 4-ата минута швейцарците позволиха на Рафаел да излезе сам срещу вратаря, но топката срещна страничната греда. В 9-ата минута обаче Азар беше точен за 1:0. Последва излизане едно на едно и на Фабиан Джонсън, което обаче не завърши с попадение. Интригата окончателно приключи в рамките на седем минути, след като Рафаел се разписа за 2:0 и 3:0 в 33-ата и 40-ата минута. След почивката двамата с Торган Азар пропуснаха по една чиста възможност, преди в 64-ата минута бразилецът да асистира на партньора си в атака за 4:0. В 77-ата минута от аналогично положение братът на Еден Азар намери Рафаел за 5:0. Най-хубавото изпълнение за вечерта обаче беше за Йорик Раве, който с удар от въздуха в 79-ата минута реализира единствения гол на сметката на Йънг Бойс. В 84-ата минута Азар оформи хеттрика си за крайното 6:1.