Манчестър Сити – Стяуа 1 : 0

Манчестър Сити – Стяуа   1 : 0

hart cityМанчестър Сити спечели и реванша срещу Стяуа в плейофите за влизане в груповата фаза на Шампионска лига. „Гражданите” победиха с рутина своя съперник с 1:0 с попадение на Фабиан Делф и чакат жребия за групите, който ще бъде теглен утре. Общият резултат от двата мача е 6:0 в полза на възпитаниците на Пеп Гуардиола. Интересен факт от срещата е, че бившият наставник на Барселона и Байерн Мюнхен заложи предимно на резервни футболисти и на младоци от школата. Въпреки сериозната преднина от първия мач домакините изиграха двубоя достатъчно сериозно. Те създадоха няколко положения през първото полувреме, но не успяха да открият резултата. Това се случи чак в 56-ата минута, когато добра комбинация завърши с центриране на Хесус Навас и удар с глава на Делф за 1:0. След попадението Гуардиола направи няколко смени, Сити продължи да владее топката, а румънците да са достатъчно добре организирани, за да не допуснат втори гол.