Брьондби – Панатинайкос 1 : 1

Брьондби – Панатинайкос   1 : 1

PANATINAIKOSБългарският защитник на Панатинайкос Иван Иванов помогна на своя тим да се класира в групите на Лига Европа. Русия отбеляза гол за равенството 1:1 срещу Брьондби в реванша от плейофа на турнира. В първия мач „детелините“ спечелиха с 3:0 на свой терен и така с общ резултат 4:1 от двата мача продължават в следващата фаза. Брьондби пръв откри резултата в 35-ата минута, когато след хубава атака Муктар получи извеждащ пас с пета в наказателното поле и отблизо прати топката в мрежата и даде искрица надежда на своя тим да стигне до обрат. В 65-ата минута обаче Иванов се бе включил в предни позиции и след центриране отдясно с глава простреля вратата на домакините за 1:1, с което на практика окончателно уби интригата. Така Панатинайкос ще играе в груповата фаза на турнира и вече чака жребия, който ще бъде теглен утре в Нион.