Беларус – Франция 0 : 0

vlcsnap-2016-09-07-18h16m22s10Европейският вицешампион Франция направи куп пропуски и не успя да победи Беларус като гост на старта на световните квалификации в Група А, където е и българският национален отбор. В Минск звездите Погба, Жиру и Гризман се надпреварваха да изпускат след втората част и си останаха с 0:0.„Петлите” владееха средата на терена, но както и в повечето мачове на Евро 2016, имаха трудности при създаването на чисти голови положения.Играта на французите нямаше нищо общо с тази, която им донесе класен успех с 3:1 над Италия в контрола. Най-непростимият пропуск беше дело на най-скъпия футболист в света. Горбунов изби и Погба имаше наглед лесна задача да добави в мрежата, но халфът на Манчестър Юнайтед подходи надменно и стреля неточно.Жиру вбеси Дешан с опит да прехвърли вратаря, когато около него имаше много съотборници, които чакаха подаване. В 84-ата минута Гризман и Гамейро излязоха двама на един в атака и отново успяха да объркат нещата и срещата завърши наравно.