България – Люксембург 4 : 3

България – Люксембург   4 : 3

vlcsnap-2016-09-07-18h16m39s180Българският национален отбор по футбол започна с победа квалификациите за Световното през 2018 в Русия. Възпитаниците на Ивайло Петев не впечатлиха с играта си, но спечелиха с 4:3 срещу Люксембург и трите точки ни качиха на първото място в групата, където са още отборите на Франция, Беларус, Холандия и Швеция. Нашите момчета поведоха в резултата през първата част след страхотен гол на Димитър Рангелов от дистанция, а в средата на втората част в рамките на две минути допуснаха обрат. Все пак показахме характер и след попадения на Марселиньо и  страхотно изпълнение от фаул на Ивелин Попов отново си върнахме гола аванс. Точно когато изглеждаше, че всичко в мача е решено и течеше първа минута от добавеното време 18-годишният Бонер вкара изравнителен гол за 3 на 3. Две минути по-късно Александър Тонев измъкна националния ни отбор от резила с фантастичен гол от границата на наказателното поле.