Серина Уилямс на полуфинал след трудна победа над Халеп

Серина Уилямс отстрани втората поставена на US Open

serena-tenisВодачката в световната ранглиста Серина Уилямс продължава победния си ход на Откритото първенство на САЩ по тенис. В четвъртфинален мач тя успя да се наложи над Симона Халеп в трисетов мач с 6:2, 4:6, 6:3. Румънката даде сериозен отпор на своята противничка и за пръв път от началото на турнира Уилямс загуби сет. Първият сет премина под превъзходството на световната № 1. Макар че тя допусна да бъде пробита за първи път от началото на турнира за 2:3, успя веднага да върне пробива и оттам да спечели сета с 6:2. Вторият сет предложи много оспорвана борба. Халеп успя да спаси 7 точки за пробив във втория гейм, след което се възползва от набраната инерция и самата тя направи брейк при сервис на Уилямс. След това всяка от двете тенисистки печелеше своето подаване, за да се стигне до епичния 10-ти гейм. Тогава Халеп сервираше за сета, но никоя от двете съпернички не искаше да се даде лесно. Серина имаше 5 точки за пробив, които не успя да реализира. Румънката пък пропусна 4 сетбола, но при петия открил се шанс най-накрая успя да нокаутира съперничката си и изравни резултата в сетовете след 6:4 в своя полза. Така се стигна до решаващ трети сет. В първия гейм Халеп пропусна две точки за пробив и това като че ли я извади от равновесие. След това румънката допусна самата тя да бъде пробита за 3:1 и до края Серина не изпусна инициативата, като затвори сета и мача с 6:3 в своя полза. На полуфинала Уилямс ще се изправи срещу Каролина Плишкова.