Пескара – Интер 1 : 2

interИнтер победи за първи път от началото на кампанията, след като стигна до обрат 2:1 при визитата си на новака Пескара в среща от третия кръг на италианската Серия „А”.
През първата част отборите не успяха да си вкарат гол, въпреки че гостите от Милано доминираха на терена. Възпитаниците на холандския специалист Франк де Бур продължиха да имат инициативата и след почивката, но въпреки това „делфините” поведоха с гол на Жан-Кристоф Бахабек в 63-та минута след пас на Дзампано. В герой за „нерадзурите” обаче се превърна аржентинският нападател Мауро Икарди , разписал се на два пъти в 77-та и 90 минути. При първия от головете му асистира неговият сънародник Евер Банега. След трудната си първа победа за сезона Интер има 4 точки, които му отреждат 11-о място във временното класиране. Пескара има същия актив, но заради по-добрата си голова разлика остава на осма позиция.