Байерн М – Ростов 5 : 0

bayern-lewaОтборът на Байерн (Мюнхен) стартира по категоричен начин тазгодишното си участие в Шампионската лига. Селекцията на Карло Анчелоти бе безпощадна срещу руските дебютанти от Ростов и ги разби с 5 на 0. Във 28-ата минута баварският гранд успя да поведе. Капитанът на гостите Гацкан събори в наказателното поле Роберт Левандовски и реферът Мартин Аткинсън моментално посочи „бялата точка“. Зад топката застана потърпевшият, който с лекота прати Джанаев в обратния ъгъл за 1:0. Томас Мюлер втория гол за Байерн. Националът на Германия завърши по страхотен начин едно центриране на Алаба, изпревари персоналния си пазач и с лекота отбеляза от 10-12 метра. Второто полувреме бе изцяло за новия идол на баварските фенове – Джошуа Кимих. Откритието на Пеп Гуардиола се развихри между 53-ата и 60-ата минути, когато съумя да отбележи цели две попадения. Първото от тях бе факт след една атака като по конец на домакините, белязана от отлична асистенция на Дъглас Коща. Гол №4 стана реалност след негова отлична изява с глава, след като се оказа най-съобразителен при едно центриране в наказателното поле на Ростов. Крайното 5:0 бе оформено в последните секунди, когато Хуан Бернат се оказа в прегръдките на своите съотборници.