Барселона – Селтик 7 : 0

Барселона – Валенсия   7 : 0

messi-suarezБарселона изнесе футболна лекция и разгроми бившия шотландски гранд Селтик в първата си среща от новото издание на Шампионската лига. Каталунците вкараха „само“ 7 гола на безпомощните си съперници. Срещата започна с характерната игра на Барселона в атака и още в 3-та минута Меси откри резултата. Той получи топката отляво в наказателното поле, напредна и от малък ъгъл разстреля Де Фрийс. В 26-тата  Меси комбинира с Неймар и влезе с топката във вратата за 2:0. Играчите на Барселона направиха 19 подавания преди попадението. До края на полувремето каталунците изпуснаха няколко положения, но за техен малшанс резултататът остана само 2:0. В интерес на истината шотландците поглеждаха периодично напред и също се опитваха да разиграват топката с много подавания. Началото на второто полувреме бе копие на началото на първото. Барселона увеличи на 3:0 в 50-ата минута. Неймар отбеляза от пряк свободен удар. Това попадение пречупи гостите и в рамките на 70 секунди, между 59-ата и 60-ата минута, Иниеста и Меси отбелязаха два нови гола. Така аржентинецът оформи своя хеттрик. В края на срещата дойде и времето на Луис Суарес. Той отбеляза 2 гола. Последните минути преминаха с безкрайни подавания на каталунците.