Реал Мадрид – Спортинг Лисабон 2 : 1

Ювентус потвърди, че Кристиано Роналдо напуска клуба

RONALDOСпортинг (Лисабон) бе на път да хвърли бомбата в първия кръг от груповата фаза на Шампионска лига, след като „лъвовете“ на Жорже Жезус водиха на Реал (Мадрид) с 1:0 до 90-та минута, но големите шампиони от Мадрид стигнаха до пълен обрат в продължението и се поздравиха с успех 2:1! Бившият отбор на Кристиано Роналдо изигра страхотен мач на стадиона в испанската столица, в който противно на всякакви очаквания демонстрира офанзивен, разнообразен и атрактивен футбол. Силно впечатление направи юношата Желсон Мартинс. Младокът се скъса да тормози защитата на домакините с непрестанните си пробиви. През първото полувреме Реал така и не успяваше да достигне по никакъв начин до положение пред вратата на Руи Патрисио, с изключение на един далечен удар на Кристиано Роналдо, който обаче отразен от стража на Спортинг. Бруно Сезар в началото на второто полувреме отбеляза за Спортинг след неразбирателство в отбраната на домакините. Реал заредиха опасности пред вратата на Патрисио, но Роналдо удари греда, а Каземиро и Мората се отчетоха с пропуски. Така се стигна до кулминацията в заключителните минути на двубоя, когато не се виждаше как Реал може да вземе нещо от мача. Кристиано Роналдо изпълни перфектно пряк свободен удар в 90-та минута, с което резултатът бе изравнен – 1:1! Последва четириминутно продължение, в което Алваро Мората засече центриране с глава на Марсело и хвърли в екстаз публиката на „Бернабеу“ – пълен обрат за Реал и 3 точки за актива на „белия балет“.