Апоел Н – Астана 2 : 1

Астана – Бате Борисов   2 : 0

stoilov_astana_summer2015Апоел (Никозия) с Живко Миланов в състава успя да стигне до победата с 2:1 при домакинския си мач срещу Астана на Станимир Стоилов в група „B“ на Лига Европа. Казахстанският тим направи добро първо полувреме, като успя да се оттегли на почивката с гол аванс. Футболистите на Мъри Стоилов показаха компактна игра в отбрана и не остави шансове на Апоел да застраши вратата, а в последната минута на редовното време реализираха гол. След центриране от фаул отбраната на домакините не изчисти добре, топката попадна при Неманя Максимович, който с удар извън пеналта, който не бе много силен, изненада Ватерман. След почивката Апоел вдигна оборотите и в последния четвърт час успя да обърне нещата в своя полза. Винисиус вкара изравнителното попадение в 75-ата, а резервата Камарго бе точен малко преди края за крайното 2:1