Фейенорд – Манчестър Юнайтед 1 : 0

man-uФейенорд победи с 1:0 Манчестър Юнайтед в първия мач от група „А“ на Лига Европа. Холандците изиграха много силен мач срещу резервите на Юнайтед. Мениджърът на „червените дяволи“ Жозе Моуриньо направи цели осем промени в състава си спрямо последния мач на отбора, с което показа, че не държи толкова много на турнира. Домакините се възползваха по най-добрия начин от това и постигнаха ценна победа с попадение на юношата си Тони Тринидад де Вилена в 79-ата минута, когато след контраатака Йоргенсен напредна по крилото и пусна по земя за Тринидад, който засече кълбото в мрежата на Де Хеа. До края Юнайтед направи всичко възможно да стигне поне до равенството, но стигна само до едно разбъркване в наказателното поле в 86-ата минута, което не завърши с гол. Така Фейнорд записа важна победа на старта на мачовете в група „А“ на Лига Европа. В същото време Юнайтед ще трябва да се реваншира в предстоящите срещи.