Дарби К – Ливърпул 0 : 3

Исторически успех за Ливърпул в Купата на Англия

liverpoolЛивърпул стигна по комфортен начин до осминафиналите за Купата на Лигата. Мърсисайдци преодоляха Дарби Каунти след лек успех с 3:0, при това на терена на „овните“. Те стигнаха до преднина още в средата на първата част. Тогава точен с първия си гол с червения екип беше лятното попълнение Рагнар Клаван. Естонецът беше най-съобразителен след едно слабо изчистване на защитник на Дарби при центриране от корнер на Коутиньо и наниза топката в мрежата за 1:0. При този резултат дойде и почивката, а малко след нея мърсисайдци решиха всичко в този мач като интрига. Те нанизаха две попадения в 50-та и 54-та минути, след което с лекота удържаха преднината си до края на двубоя. Първо Роберто Фирмино изведе сънародника си Коутиньо на стрелкова позиция и той комфортно прати топката в мрежата за 2:0. В 54-та минута Коутиньо, който направи страхотен мач, изведе зад защитата Дивок Ориги и белгиецът с мощен шут под горната греда препарира стража на домакините за трети път.