Лестър – Челси 2 : 4

Лестър – Челси   2 : 4

Leicester City v Chelsea - EFL Cup Third RoundЛестър и Челси създадоха истински екшън в третия кръг за Купата на Лигата в Англия. Лондончани победиха 2:4 след продължения, като до 50-та минута изоставаха с 2:0. Шампионите започнаха вихрено мача и в 17-та минута Шинджи Оказаки откри голмайсторската листа за вечерта. В 34-та отново той удвои аванса на домакините, които изглеждаха сигурни победители с по-добрата си игра. Точно преди почивката, Гари Кейхил върна едно попадение, след точен удар с глава при корнер.  Четири минути след полувремето Сезар Азпиликуета подсигури частичния обрат след уникален гол. Топката стигна до защитника на Челси малко извън наказателното поле и от воле той едва не скъса мрежата зад Рон-Роберт Цийлер. В последната минута на редовното време Марчин Василевски обрече отбора си на провал, след като остави Лестър с човек по-малко. Той получи втори жълт картон и бе пратен към душовете преждевременно. Веднага след началото на продълженията, Сеск Фабрегас удари на два пъти Лестър между 92-та и 94-та минута, с което на практика обезмисли оставащите 26 добавени минути.