Премиерът Бойко Борисов откри реновираната модерна зала „София“ в Борисовата градина, а след това отговори на въпроса, кога България ще има нов национален стадион.
„Правим над 15 стадиона. Национален стадион? Нека да направят някой успех. За Национален стадион предишните правителства похарчиха 40-50 милиона. Направили ли са нещо? Не помните ли времето, когато строиха там и го изкорубваха, какво чудо беше? Да бяха направили нов тогава. Помните какво ме правихте за „Лудогорец“, че им дадохме пари за стадиона. Ами има резултати, веднага се подпомагат тези спортове. Поне 20-30 стадиона сме направили и се правят в момента. Нека минат тия огромни плащания за вересиите на предишните. А смятайте с 2,5 млрд. какво щяхме да направим. Румънците щяха да ни гледат стадиона… Само че ние заради грешни решения… 2 милиарда и половина, 3 милиарда и 700 за КТБ разплатихме. Зала „Универсиада“ си е приватизирана. Не знам с кой акъл са я приватизирали. Едно по едно нещата ги оправяме.
Класиране на голямо първенство за нов Национален стадион? Над 50 милиона са похарчени за този стадион, ние направихме ремонт на тревното покритие. Тези, които говорят за статукво, да излезат и да ни кажат: „Ето ние направихме този хубав национален стадион, а вие какво направихте?“. И аз ще им кажа: „Ние направихме „Армеец“, направихме нова зала във Варна, направихме Пловдив, направихме Русе, Стара Загора, Сливница, Ботевград…“. Ще им говоря до сутринта. Да кажат едно нещо! Правим“, коментира министър- председателят.
Правителството ще отпусне допълнително средства за българските параолимпийци. В скоро време ще има и отговор по въпроса, как ще изглеждат промените в закона на спората.