Швеция – България 3 : 0

Швеция – България  3 : 0

bg-nacionalНационалният отбор на България претърпя нов кошмар! „Трикольорите“ бяха разбити за пореден път от Швеция с 0:3 в гостуването си на „Френдс Арена“.Това беше третия двубой от квалификациите за Мондиал 2018, а тимът на Петър Хубчев записа втора тежка загуба в рамките на няколко дни след 1:4 от Франция, като остана само с три точки в класирането. Родните национали допуснаха поредица от грешки в защита срещу най-трудния си противник в истоията и напълно заслужено получиха нов звучен шамар от „тре кронур“. Резултатът бе открит от Тойвонен. Нападателят се възползва от избита от Александров топка и на пет метра от голлинията реализира. В края на полувремето невероятен пропуск направи Ивелин Попов. След бърза контраатака Славчев излезе сам срещу Олсен и подаде на Попов, който стреля на сантиметри от лявата греда. При следващата атака Швеция удвои след нова колективна грешка в отбрана на България. Домакините с три подавания матираха защитата ни. Крафт бе изведен зад гърба на Недялков, Миланов закъсня, а при центрирането Хийемарк бе оставен отново сам на няколко метра от Стоянов и без проблем прати топката в мрежата. Втората част започна с нов пропуск на домакините, а в 58-ата минута Линдельоф бе изпуснат от Чочев и вкара за крайното 3:0. Следващият двубой на България ще бъде през Ноември когато домакинстваме на Беларус.