Бразилия – Венецуела 2 : 0

Бразилия – Венецуела   2 : 0

brrrazilНационалният отбор на Бразилия победи с 2:0 Венецуела в гостуването си от 10-ия кръг на световните квалификации от зона „Южна Америка“. „Кариоките“ бяха без голямата си звезда Неймар, който е с травма след срещата с Боливия, когато получи удар в лицето. Дори и това не попречи на съотборниците му да вземат трите точки, с които да излязат начело в класирането. Точни за успеха на гостите бяха Габриел Жезус в 8-ата и Вилиан в 53-ата минута. Срещата за кратко бе прекъсната в 74-ата минута, когато на стадиона имаше токов удар и спря осветлението, но и това не помогна на домакините да се спасят от загубата. С този успех Бразилия събра 21 точки и излезе начело в класирането. Венецуела пък остава на дъното на таблицата с едва две спечелени точки и без победа в актива си.