Министърът на околната среда и водите Ивелина Василева, откри Регионалната сесия на младежкия форум „Модел на Европейския парламент“ за страните от Централна и Югоизточна Европа.
Министърът приветства младежите с добре дошли в страната ни и очерта основните проблеми с които се сблъсква Европейския съюз, като акцентира върху новите предизвикателства като бежанската криза и трафика на хора. Тя призова младите хора да обсъдят и опазването на околната среда, във връзка с подписаното споразумение в Париж в края на миналата година.
Домакин на форума е Първа английска езикова гимназия в София като той е сред най-значимите младежки проекти в Европа. Целта е пред младите хора да бъдат представени възможностите за развитие в обединена Европа и приноса й в световната икономика и политика.