ПСЖ – Базел   3 : 0

psgФренският първенец Пари Сен Жермен разби с 3:0 като домакин Базел в мач от третия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Футболистите на Базел удариха три греди и  играха отлично тактически, но бяха пречупени от ефективността на френския шампион. В 40-ата минута ПСЖ поведе. Блес Матюиди центрира от ляво топката стигна до Ди Мариа,  който без колебание с мощен шут опъна мрежата зад Томаш Ваклик. Лукас Моура се възползва от лошо избита топка и покачи на 2 на 0 в 62-ата минута. В последните секунди ПСЖ получи право да изпълни дузпа след нарушение на Ланг срещу Кавани в накзателното поле на Базел. Кавани превърна дузпата в гол и направи победата на ПСЖ по-изразителна. ПСЖ има 7 точки в класирането Група „А“, където е и българският шампион Лудогорец. Със 7 точки е и лондонският Арсенал, а „орлите“ от Разград и швейцарският Базел са с по една точка и по всичко личи, че ще спорят помежду си за третото място в групата.