Левски – Черно море 2 : 3

Левски – Черно море   2 : 3

levskiaaЛегендата на Левски Георги Иванов-Гонзо и неговият тим Черно море шокираха „сините“ на стадион „Георги Аспарухов“. Изненадващо „моряците“ изхвърлиха лидера в Първа професионална лига на осминафиналите за Купата на България. В много драматичен двубой от 120 минути „зелено-белите“ спечелиха с 3:2 и нанесоха първа загуба на 26-кратните шампиони през този сезон. Поражението се оказа фатално, тъй като Левски вече е аут за Купата. Тимът от Варна поведе с две попадения на Александър Цветков  и Бакари , но Бабатунде Адениджи  и Димитър Пиргов възстановиха равенството, а Божидар Краев изпусна в 85-ата минута сам срещу стража на варненци. В 101-ата минута Цветков с красив гол донесе победата на гостите. „Моряците“ записаха първи успех в София за Купата на България срещу „сините“, след като досега имаха четири загуби от четири мача и голова разлика 1:18.