Баскетболистите на „Кливлънд“ получиха пръстените за спечелената през юни титла в НБА, а след това започнаха новия сезон по блестящ начин с разгром над един от съперниците си в Източната конференция – 117:88 срещу гостуващия тим на „Ню Йорк“ в официалния дебют на Джоаким Ноа, Дерик Роуз и треньора Джеф Хорнасек в Никс. Обичайният заподозрян за пореден път бе най-добър от всички баскетболисти на терена. ЛеБрон Джеймс постигна „трипъл-дабъл“ още в първия си мач за сезона, при това по изключително респектиращ начин. Статистиката на суперзвездата на домакините бе следната – 19 точки, 14 асистенции и 11 борби при 64% успеваемост от игра (9/14) за 32 минути на паркета. Кайри Ървинг и Кевин Лав също бяха на висота и завършиха съответно с 29 и 23 точки, като тежкото крило овладя и 12 борби. Ричард Джеферсън се включи добре с 13 точки, а единствено Тристан Томпсън не успя да запише точки за домакините от Охайо, които отпразнуваха историческата си първа титла с банер, който вече виси от тавана на „Куикън Лоунс Арина“. Кармело Антъни вкара 18 точки за гостите, а Дерик Роуз остана със 17, но едва 1 асистенция в първия си мач за Никс. Кристапс Порзингис, който подписа мащабен договор през седмицата, пък се оттегли с 16 точки, 7 борби и 2 чадъра.
В същото време Деймиън Лилърд очевидно не се шегува относно това, че иска да бъде MVP на сезона в НБА и започна годината с точно такова представяне. Гардът на „Портлънд“, който преди дни впечатли всички с музикалните си умения и дебютния си рап албум, сега напомни за това, в което е още по-добър – баскетболната игра. Лидерът на „Блейзърс“ изведе отбора си до победа със 113:104 над „Юта“ в първия мач и на двата тима за новия сезон. Лилърд игра 35 минути и успя да наниже 39 точки, комбинирани с 9 борби и 6 асистенции. 26-годишният играч вкара 9/14 стрелби за 2 точки, 4/6 за 3 точки и перфектните 9/9 от наказателната линия.