Сампдория – Интер 1 : 0

Сампдория – Интер   1 : 0

sampdoria-interСампдория нанесе ужасяваща загуба с 1:0 на Интер в навечерието на Хелоуин в предпоследния двубой от 11-ия кръг в Серия А. Голът за „моряците“ на собствената им арена „Луиджи Ферарис“ отбеляза бившият нападател на Ювентус Фабио Куалярела в 44-ата минута. Така генуезците разклатиха още по-сериозно стола на треньора на Интер Франк де Бур, чието положение се беше позакрепило след победата с 2:1 над Торино в миналия кръг с два гола на Мауро Икарди, който беше привлечен в Милано именно от Сампдория. Завръщането в Генуа беше емоционален момент за Икарди, но този път той не успя да помогне на своя тим да си тръгне с нещо. Това беше четвърта загуба в последните пет мача за Интер, който върви 12-и в класирането с 14 точки.