Саутхямптън – Челси 0 : 2

Невероятно зрелище и 8 гола между Челси и Аякс

chelseaЧелси записа четвърта поредна победа във Висшата лига. Лондончани спечелиха с 2:0 гостуването си на Саутхамптън и се изкачиха на четвърта позиция, като са само на точка зад лидерите Манчестър Сити, Арсенал и Ливърпул. Еден Азар откри резултата още в шестата минута, а Диего Коща се разписа в 55-ата с великолепен удар. Днешният успех и начинът, по който бе постигнат, ще зарадват изключително Антонио Конте, чиито идеи вече дават резултати. Схемата на наставника с трима централни защитници изглежда все успешна. Бранителите на Челси вече се чувстват комфортно с нея и в четвърти пореден шампионатен двубой не допускат гол, въпреки че и днес бяха без капитаната си Джон Тери, който остана на резервната скамейка. Конте трябва да е доволен не само от защитата, но и в атакуващ план. Двама от най-важните му футболисти – Еден Азар и Диего Коща, които имаха сериозни проблеми миналия сезон, се представят отлично от началото на този. Белгиецът се разписа в трети пореден мач от първенството за първи път в кариерата си. Той наказа бившия си треньор в Лил Клод Пюел още след шест минути игра. Тогава той навлезе в наказателното поле, финтира няколко пъти и прати топката в мрежата между краката на Форстър.