Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

11 739 лв. за благотворителност чрез „Маратон София“

[post-views]
[post-views]

maraton-sofiaТочно 11 739 лв. събра благотворителната кауза на „Маратон София“ 2016 и Турнира на феновете на чуждестранните отбори у нас. Средствата са предназначени за Сдружението „Деца с онкохематологични заболявания“.  
За всеки един, стартирал в маратона на 9 октомври, организаторите от „София – Европейска столица на спорта“ осигуриха по 1 лв. или общо 3200 лв. 
По същото време кампанията на Асоциацията на българските фен клубове на чуждестранни отбори (АБФКЧО) събра на VI традиционен футболен турнир на новия комплекс „Спортна София“ в Зона Б5 сумата 8539 лв. Игрищата бяха осигурени безвъзмездно от Столична община и „София2018“. 
Така общо 11 739 лв. бяха дарени на Сдружението „Деца с онкохематологични заболявания“, а броят на всички дарители е 27. „От година на година стават все повече желаещите да се включат в подобни благородни каузи, нарастват и сумите, с които се подпомагат децата в нужда. 
Радостно е, че „София – Европейска столица на спорта“ обединява хората и за такива кампании. В близко време ще се ангажираме и с още подобни инициативи,“ заяви Анатоли Илиев, организационен секретар на „София2018“.
Ще припомним, че един от шампионите в маратона тази година бе капитан Илия Куцаров, спортист №1 на Българската армия за миналата година. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани