ПСВ – Байерн М 1 : 2

Байерн М – Ростов  5 : 0

bayern-lewaБайерн (Мюнхен) записа втора поредна победа над ПСВ Айндховен в група „D“ на Шампионската лига и по този начин си гарантира класиране на 1/8-финал в турнира. „Баварците“ се наложиха с 2:1 на „Филипс Стейдиъм“ като направиха пълен обрат в мача. Домакините откриха резултата чрез Сантиаго Ариас в 14-ата минута, но с две попадения на Роберт Левандовски в 34-ата от дузпа и в 73-ата минута гостите прекършиха съперника. Така Байерн събра актив от 9 точки и вече е сигурен участник в следващата фаза на турнира, като за момента остава на 2-ото място в групата, но няма шанс да бъде изместен от там. ПСВ Айндховен пък остава 3-ти в класирането и вече няма шанс за продължаване напред в турнира.