Легия (Варшава) – Реал Мадрид 3 : 3

Легия (Варшава) – Реал Мадрид   3 : 3

legiaЛегия (Варшава) и Реал Мадрид си спретнаха голово шоу в Полша, което завърши 3:3. Испанците доминираха тотално през първото полувреме и поведоха с 2:0 след голове на Бейл, който се разписа още в първата минута, и Карим Бензема. Домакините се върнаха в мача след страхотен гол на Оджиджа малко преди почивката и стигнаха до изравняване в 58-ата минута с попадение на Радович.  Седем минути преди края Мулин изведе Легия за 3:2 и поляците виждаха знаменита победа след страхотен обрат, но в 85-ата минута Ковачич изравни. В самия край пък влезлият като резерва Лукас Васкес удари гредата. За съжаление великолепните изпълнения на терена бяха гледани само по телевизията, тъй като поляците бяха наказани и срещата се игра при закрити врати.Така Реал, който е в серия от 27 поредни мача във всички турнири без загуба, не успя да спечели и второто си гостуване в група F. „Белият балет“ вече изостава на две точки от Борусия (Дортмунд) и докато класирането му за следващата фаза е почти гарантирано, то първото място в групата може да се изплъзне. За Легия пък това бе първа спечелена точка.