Арсенал – Тотнъм 1 : 1

Арсенал – Тотнъм   1 : 1

arsАрсенал и Тотнъм не успяха да се победят в 184-ото дерби на Северен Лондон, завършвайки 1:1 на „Емиратс“. Този резултат остави „топчиите“ на трето място във временното класиране, като селекцията на Арсен Венгер можеше да излезе на върха, ако беше спечелила трите точки. В 42-рата минута Арсенал поведе. Йозил центрира от свободен удар, а Вимер засече с глава и вместо да изчисти, насочи топката към собствената си врата, отбелязвайки си автогол. При центрирането Косиелни и Санчес бяха в положение на засада, но тя не бе маркирана. Тотнъм започна активно втората час и Сон пропиля една добра възможност, за да дойде 51-вата минута, когато Марк Клатънбърг посочи пресилено бялата точка след минимален контакт между Косиелни и Дембеле в наказателното поле. Хари Кайн реализира дузпата за 1:1. Пет минути след това „шпорите“ бяха близо до пълен обрат, но Чех спаси много опасен удар на Ериксен. Арсенал е на трето място във временното класиране с еднакъв брой точки с Манчестър Сити, но с една по-малко от лидера Челси. Тотнъм остава на пета позиция.