Борусия Дортмунд – Легия Варшава 8:4

Айнтрахт (Трир) – Борусия (Дортмунд)

BORUSIAБорусия (Дортмунд) и Легия (Варшава) пренаписаха историята на Шампионска лига, след като си вкараха цели 12 попадения в мач от група „F” на надпреварата. „Жълто-черните” домакини се наложиха с 8:4 и по този начин си гарантираха участие в 1/8-финалите на най-престижния клубен турнир в Европа. Головото шоу и изразителната победа, дошла след тази над шампиона Байерн Мюнхен, не бяха единствените добри новини за феновете на домакините. Те видяха и завръщането в игра на своя любимец Марко Ройс, който се възстановяваше от травма половин година, а в незабравимата нощ се отчете с хеттрик и асистенция. Българският национал Михаил Александров остана неизползвана резерва в състава на гостите, които изненадващо откриха резултата още в 10-ата минута чрез Александър Прийович. Не след дълго обаче Шинджи Кагава (’17) изравни, разписвайки се за първи път в Шампионската лига от 2011 година насам. В 20-ата минута Четири минути по-късно Прийович да вкара втория си гол в мача, а почти веднага след това можеше да оформи хеттрика си, но нацели напречната греда. В ответната атака Осман Дембеле (’29) направи резултата 4:2 след пас на Марко Ройс, а последният откри головата си сметка в 32-ата минута. Така почивката дойде неусетно, а малко след подновяването на играта Марко Ройс реализира втория си гол в срещата след трета асистенция на Осман Дембеле в мача. Легия също вкара още веднъж. Това се случи в 57-ата минута, когато Кучарчик направи 3:6, а в заключителните 10 минути паднаха още три попадения. Първо резервата Пиер-Емерик Обамеянг нацели гредата, после Феликс Паслак (’81) се разписа след добавка, след което Неманя Николич (’83) вкара четвъртото попадение за гостите, а в добавеното време Марко Ройс оформи хеттрика си и крайното 8:4. След категоричния успех Борусия остава лидер в групата с 13 точки, като има с две повече от втория Реал Мадрид, срещу когото ще играе в последния си мач от потока. Легия Варшава пък е със само една точка в актива си след пет мача.