Брюж – Лестър   0 : 3

lester-city-mahrezЛестър победи Брюж в двубой от група G на Шампионската лига и се класира като първи за 1/8-финалите на турнира. Това се случи при дебютното участие на „лисиците” в тази надпревара. Двубоят, който проведе на „Кинг Пауър стейдиъм”, завърши при резултат 2:1. Шампионът на Англия поведе с два гола, но допусна в началото на второто полувреме и така стана последният отбор от общо 32 тима, който чак в петия кръг допусна попадение в тази фаза на турнира. Лестър събра 13 точки и заема първото място. Брюж е последен без спечелена точка до момента. Резултатът на „Кинг Пауър” бе открит още в петата минута. Голмайстор стана Жинджи Оказаки, който засече центриране на Кристиан Фукс отляво и с удар от движение не остави шанс на вратаря Бютел. Кандидатът за Футболист номер 1 на Африка Рияд Марез удвои от дузпа. Това се случи след половин час игра. В 52-ата минута гостите от Белгия се разписаха чрез Хосе Изкиердо. Той бе изпуснат от защитата, навлезе в пеналта и с мощен удар прати точно под напречната греда на вратаря Цилер.