Монако – Тотнъм 2:1

Монако – ЦСКА (Москва)   3 : 0

monacoooМонако спечели и място в елиминациите, и групата след победа над Тотнам с 2:1. Първото полувреме на Филип II премина напълно под контрола на домакините. До 28-та минута Монако имаха поне пет възможности за гол, но Юго Лорис се намеси стабилно при всяка една от тях. След почивката обаче нищо не можеше да спре французите и още в 48-та Джибрил Сидибе откри резултата с глава. Изненадващо, в 52-та минута Хари Кейн изравни от дузпа с първия удар по посока на вратата на Монако в мача. В ответната си атака обаче домакините набързо върнаха преднината си. Лемар овладя центриране, което прескочи всички в наказателното поле и с левия крак направи безпомощен Лорис. До края на срещата Монако бяха по-активният отбор, но пропуски на Бернардо Силва и Камил Глик спряха французите от по-убедителна победа. Така с трите си точки, френският тим събра 11 и е сигурен 1/8-финалист, та дори и победител в групата. Единствената въпросителна остава кой ще бъде втори – дали Байер Леверкузен или Тотнъм, които се срещат в последния кръг. Лондончани изостават на три точки от „асприните“.