Севиля – Ювентус 1:3

juve-bonuciЮвентус успя да победи Севиля с 3:1 като гост и си гарантира участие на 1/8-финалите в Шампионската лига. Макар да изоставаше в резултата, „старата госпожа“ отговори с три гола и спечели така ценните три точки. Още в 9-та минута Севиля излезе напред в резултата. Николас Пареха намери топката от воле на границата на наказателното поле след няколко центрирания пред Буфон и успя да прати кълбото точно в долния ляв ъгъл. След попадението, играта се изравни, но в рамките на пет минути – между 31-та и 36-та минута Франко Васкес получи два жълти картона и бе изгонен. Това подейства мобилизиращо на торинци и в последната минута на полувремето Бонучи бе съборен в наказателното поле, което даде причина на Марк Клатенбърг да отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Клаудио Маркизио, което успокои италианците точно преди паузата. В 84-та минута Леонардо Бонучи се превърна в герой за своите. Защитникът прати с мощен шут топка, изчистена след центриране и не остави никакви шансове на Серхио Рико. В четвъртата минута на продължението пък Марио Манджукич оформи и крайното 3:1, след като проби отляво, финтира защитник и с десния крак прати топката в далечния ъгъл. Така Ювентус събраха 11 точки – една повече от Севиля и оглавиха класирането, гарантирайки си място на 1/8-финалите. В последния си мач – домакинството на Динамо Загреб, ще се определи и дали италианците ще спечелят групата.