Торино – Пиза 4 : 0

Торино и Дженоа се класираха за осминафиналите на турнира за купата на Италия по футбол

torinoВтородивизионният Пиза стигна до продължения в мача срещу Торино от 1/16-финалите за Купата на Италия, но в тях рухна и загуби с 0:4. Точни за домакините бяха Адем Ляич, Макси Лопес, Лукас Бойе и Андреа Белоти. В следващия кръг съперник на „биковете“ ще е Милан. Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите на самолетната катастрофа в Колумбия, при която загинаха почти всички футболисти на бразилския Чапекоензе. Играчите на Торино излязоха с черни ленти в знак на почит към жертвите. При подобен инцидент през 1949 година загинаха футболистите от най-славния тим в иситорията на Торо. Пиза хвърли много усилия в защита, но в 74-ата минута остана с човек по-малко, след като Андреа Ладзари се контузи, а старши треньорът Дженаро Гатузо вече бе извършил и трите си смени. До края на редовното време макси Лопес уцели гредата, но в продълженията Торино се развихри и разгроми уморения си съперник.