Лудогорец – Левски 2 : 1

Лудогорец – Левски   2 : 1

7mdm3593Шампионът Лудогорец се измъчи, но все пак спечели срещу Левски в дербито от 16-ия кръг на Първа професионална лига. „Орлите“ надвиха „сините“ с 2:1, въпреки че до 70-ата минута, гостите имаха предимство с попадение на Бабатунде Адениджи в 6-ата минута. Бразилските звезди Вандерсон (70) и Марселиньо (82) с две точни попадение с глава донесоха 12-та поредна победа на разградчани в първенството. Това бяха седмите голове и на двамата в първенството. Така Лудогорец вече има 43 точки, както и преднина от цели девет пред Левски, който с 34 точки остава на второ място. Бабатунде Адениджи бе точен за Левски в 6-ата минута, след като се възползва от груби грешки на Козмин Моци и Владислав Стоянов. Румънецът се размина с топката, докато националният вратар допусна попадение в близкия ъгъл след слаб удар на нигериеца. След този подарък нападателят прекъсна головата си суша в Първа лига, която бе от 17 септември, като той не се бе разписвал в осем поредни мача, въпреки че е твърд титуляр в синята атака. Поражението е второ поред за 26-кратните шампиони на България, които до преди няколко дни нямаха загуба. Герой за селекцията на Георги Дерменджиев за пореден път през последните пет години бе Марселиньо. Националът на България се завърна след контузия, като влезе на „Лудогорец Арена“ в 63-ата минута и обърна срещата в полза домакините, които вече докосват шестата си поредна титла на България още преди месец декември. Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на бразилския тим Чапекоензе, който вчера загина трагично след самолетна катастрофа в Колумбия.