Монтана – Верея 1 : 1

vlcsnap-2016-12-14-17h27m44s167Отборите на Монтана и Верея завършиха наравно 1:1 в първия мач от 19-ия кръг на Първа лига. Двата тима играха на тежкия терен в Ловеч, който бе замръзнал и не съвсем почистен от падналия сняг, което допълнително затрудни играчите. Все пак символичните домакини от Монтана могат повече да съжаляват, че не взеха ценни три точки, тъй като бяха по-активният тим през по-голямата част от срещатаРезултатът бе открит от гостите още в шестата минута. Тогава далечен удар на Георги Ангелов бе спасен първоначално от стража на домакините Христо Иванов, но хлъзгавата топка се завъртя във въздуха и спред съдията до вратата е минала голлинията. В 38-ата обаче Монтана изравни. Костадин Дяков центрира отлично към Атанас Илиев, който засече топката в мрежата. През втората част Монтана тръгна по-смело в атака, но трудно достигаше до чисти положения пред вратата на Иван КараджовВ края на мача пък гостите останаха и с човек по-малко, след като Илиас Хасани получи втори жълт картон.