Реал Мадрид спечели Световното клубно първенство

Real Madrid's Cristiano Ronaldo celebrates with the Golden Ball trophy, Real Madrid's Luka Modric with the Silver Ball trophy and Kashima Antlers' Gaku Shibasaki with Bronze Ball trophyЕвропейският крал Реал Мадрид стана и властелин на планетата, след като покоси с 4:2 след продължения и 2:2 в редовното време азиатския първенец Кашима Антлърс в изключителен мач, игран в Йокохама. Карим Бензема изведе „белите“ напред с гол в деветата минута, но две попадения на Гаку Шибасаки шокираха футболната общественост. В 60-ата минута Кристиано Роналдо изравни от дузпа. В продълженията португалецът вкара нови два гола и връчи купата в ръцете на Серхио Рамос, който откровено беше пощаден от замбийския съдия в края на редовното време. Така Реал Мадрид стана първият клуб с пет световни купи, изпреварвайки Милан. Кралският клуб изпревари Барселона по брой международни трофеи – 23:22. Кристиано Роналдо пък стана първият футболист, който печели Шампионската лига, Европейското първенство, световната клубна купа и „Златната топка“ в рамките на една календарна година. Новият носител на „Златната топка“ съвсем очаквано беше избран за най-добър футболист на завършилото Световно клубно първенство. Роналдо стана и голмайстор на турнира с четири попадения. Португалецът и легендата Пеле са единствените футболисти, отличили се с хеттрик във финал на Световното клубно първенство.